Питання-відповідь

Що таке Громадський бюджет?

- Це процес, у якому мешканці громади дискутують кожного року про те, на що витратити виділені з бюджету міста/громади кошти. Готують, подають та голосують за проєкти, які підвищать якість життя у громаді.

Які ключові принципи Громадського бюджету?

вибрані проєкти – обов’язкові до виконання;

прозорість та відкритість процедури обрання;

відкритий процес; забезпечення простору для обговорення (дебатів) за участю мешканців;

підтримка активності мешканців; стратегічне (довгострокове) мислення

Хто готує та подає проєкти?

- Будь-який дієздатний громадянин України - член територіальної громади віком від 14 років, за виключенням членів Координаційного комітету.

Скільки коштів виділяється з міського бюджету на реалізацію проектів  Громадського бюджету?

На реалізацію проектів у 2022 році заплановано  3 млн грн.

Хто перевіряє проєкти?

- Працівники виконавчих органів міської ради або комунальних підприємств.

Хто реалізовує проєкти?

Реалізацію проєктів-переможців покладено на розпорядників бюджетних коштів. Тобто освітні проєкти буде реалізовувати управління освіти, культурні - департамент культури, туризму, молоді та спорту, інфраструктурні - департамент житлово-комунального господарства, майна та будівництва і т.д.

Який календарний план Громадського бюджету на 2021 рік?

подача проєктів: 01 серпня-14 вересня 2021 року;

розгляд проєктів: 15 вересня-24 жовтня 2021 року;

голосування: 25 жовтня-08 листопада 2021 року;

оголошення проєктів-переможців: 12 листопада 2021 року.

реалізація проєктів-переможців: 2022 рік.

На які категорії поділяються проєкти Громадського бюджету:

сільські – реалізуються виключно в селах територіальної громади (до 100 тис. грн. кожен проєкт);

освітні - реалізуються виключно в закладах загальної середньої освіти (до 250 тис. грн. кожен проєкт);

малі – реалізуються на території всієї територіальної громади (за виключення закладів освіти) (до 150 тис. грн. кожен проєкт);

великі - реалізуються на території всієї територіальної громади (за виключення закладів освіти) (до 500 тис. грн. кожен проєкт).

На які групи сіл поділяються сільські проєкти територіально:

1) Більська Воля, Березина, Кругле, Рудка;

2) Заболоття;

3) Мульчиці, Журавлине, Кримне, Уріччя;

4) Озерці, Городок;

5) Собіщиці;

6) Сопачів, Діброва, Щоків;

7) Стара Рафалівка, Бабка.

Скільки проєктів може надходити протягом одного бюджетного року від одного автора?

- Не більше 2 проєктів в кожній з категорій і вони можуть стосуватись об’єкта, що належить до комунальної власності територіальної громади.

Хто може голосувати за проєкти?

- Жителі Вараської МТГ громадяни України віком від 14 років, які зареєстровані або проживають на території Вараської міської територіальної громади, що підтверджується офіційними документами - довідкою про місце роботи, навчання, служби чи іншими документами, що підтверджують факт проживання у громаді.

За скільки проєктів може проголосувати особисто кожен житель?

- Кожен житель територіальної громади може особисто проголосувати за 2 різні малі проєкти, 2 різні великі проєкти, 1 освітній проєкт та 1 сільський проєкт.

Які основні вимоги до проєктів?

назва проєкту має відображати зміст проєкту і бути викладена лаконічно, одним реченням;

проєкт не суперечить чинному законодавству України;

реалізація проєкту належить до компетенції Вараської міської ради;

проєкт має відповідати стратегічним пріоритетам і цілям розвитку громади;

об’єкт, який буде створений внаслідок реалізації проєкту, має бути загальнодоступним для всіх жителів громади;

проєкт у сфері просторового розвитку має відповідати Генеральному плану, іншій містобудівній документації та реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади;

проєкт повинен бути спрямований на кінцевий результат;

реалізація проєкту не порушує прав інших осіб.

Як здійснюється голосування за проєкти?

оголошення про початок голосування оприлюднюються на офіційному вебсайті Вараської міської ради не пізніше ніж за 14 днів до його початку

голосування здійснюється через Електронний сервіс Громадський бюджет: https://budget.e-dem.ua/5610700000

переможцями голосування є проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою окремо по сільських (в кожній з семи груп сіл), освітніх, малих та великих проєктах.

Якими часто бувають проєкти Громадського бюджету?

Дитячі майданчики;

Спортивні майданчики;

Мурали;

Функціональні артоб’єкти;

Креативні об'єкти;

Майданчики для вигулу та тренування собак.

✔  Культурні та спортивні заходи

✔ Та інші цікаві проєкти.

Де шукати інформацію про Громадському бюджету?

Електронний сервіс Громадський бюджет: https://budget.e-dem.ua/5610700000

Офіційний вебсайт Вараської міської ради: https://varash-rada.gov.ua/hromadskyi-biudzhet

Управління документообігу та організаційної роботи Вараської міської ради (м.Вараш, Майдан Незалежності, 1)

Телефон: (03636) 2-33-07 Микола Мельничук, провідний спеціаліст організаційного відділу. Email: rada@varash-rada.gov.ua

Дводенний тренінг «Школа модератора», 31.07.2021 - 01.08.2021.

Онлайн консультації