ДМС України запроваджує нову послугу з проставлення апостиля на офіційних документах

У Державній міграційній службі України запроваджено адміністративну послугу з проставлення апостиля на офіційних документах.

Так, зокрема Ви можете проставити апостиль на документі, що був виданий ДМС, її терорганами та тер підрозділами. Для отримання нової послуги Вам необхідно надати такі документи:

• заяву від особи, яка подає документи;
  • оригінал документа, на якому проставляється апостиль;
  • документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Звертаємо увагу! Апостиль не проставляється на оригіналах:

• документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус;
  • інших посвідченнях, що оформлюються відповідно до законодавства України.

Апостиль проставляється лише на копіях / фотокопіях таких документів. Апостиль також не проставляється на нормативно-правових актах, роз'ясненнях та правових висновках щодо їх застосування, документах, що мають характер листування.

Заява та документи для апостилювання надсилаються поштою за адресою: вул.Володимирська, 9, м. Київ, 01001.

У разі подання документів представником фізичної особи, надаються документи, що підтверджують його повноваження.

Зазначимо, що послуга платна і становить три неоподаткованих мінімуми доходів громадян (станом на 10.07.2023р. це становить 51 грн). А термін розгляду документів становить до 10 робочих днів з дня отримання ДМС заяви та документів, необхідних для проставлення апостиля.

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав-учасниць Конвенції. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.

Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!