Визначено перші в історії Вараської громади проєкти-переможці Громадського бюджету

Координаційний комітет із впровадження Громадського бюджету Вараської громади підбив підсумки першого в історії громади обрання проєктів авторства її жителів.

Зокрема, під час засідання 10 листопада члени комітету затвердили проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів жителів громади. Отже, у перший рік впровадження громадського бюджету визначено 19 проєктів-переможців.

IMG 2474

Так, серед великих проєктів переможцями стали проєкт зі встановлення вольєрів у центрі тимчасової перетримки тварин (автор Валерія Жукова) і проєкт із облаштування футбольного поля на прибережній зоні річки Стир (автор Віктор Сус). На проєкти заплановано виділити по 500 тис.грн.

Переможці серед освітніх проєктів: проєкт із облаштування лінгафонного кабінету у Вараському ліцеї №3 (автор Світлана Талах) та облаштування інноваційної столярної майстерні у Вараському ліцеї №1 (автор Людмила Бондар). На реалізацію першої ідеї заплановано виділити 240 тис.грн., на іншу – 250 тис.грн.

IMG 2471

Переможцями у категорії "сільські" проєкти стали сім авторів:

• "Мультифункціональний майданчик для занять ігровими видами спорту (з елементами скейт-парку) у с.Заболоття" (автор Ольга Ярошик) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Міні Сіті Сопачів" (автор Наталія Бартосевич) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Благоустрій території громадського парку у с.Стара Рафалівка" (автор Дмитрій Килюх) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Вуличні тренажери у с.Собіщиці" (автор Людмила Ткач) – плановані витрати 99 тис. 995 грн.
  • "Парк культури та дозвілля. Благоустрій центральної площі – візитна картка поліського села" (автор Олександр Руднік) – плановані витрати 99 тис. 691 грн.
  • Облаштування місця відпочинку "Активне дозвілля" у с.Озерці (автор Юлія Федорук) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Дорога додому", с. Мульчиці (автор Дмитро Кульковець) – плановані витрати 92 тис. 500 грн.

Також членами координаційного комітету визначено і вісім "малих" проєктів-переможців:

• "Облаштування піднятого пішохідного переходу по вул. Лісовій" (поблизу магазину "Нектар") (автор Павло Поліщук) – плановані витрати 45 тис. 540 грн.
  • "БібліоХаб" – мультимедійний простір в бібліотеці (автор Ганна Карпач) – плановані витрати 150 тис.грн.
  • Спортивний захід "Триатлон Сопачів суперспринт" (автор Станіслав Харечко) – плановані витрати 119 тис. 100 грн.
  • "Рекреаційна зона у шкільних коридорах та вестибюлі ПСМНЗ Вараська ДМШ" (автор Ольга Алєксєєнко) – плановані витрати 83 тис.230 грн.
  • "Майданчик для вигулу та дресування собак" (автор Галина Савонік) – плановані витрати 150 тис.грн.
  • "Спортивний захід "Триатлон у закритих приміщеннях" (автор Анатолій Харечко) – плановані витрати 61 тис. 504 грн.
  • "Кімната сімейного читання у Вараській міській бібліотеці для дітей" (автор Наталія Кирильчук) – плановані витрати 78 тис.грн.
  • "Дитячий спортивний захід "Перегони на ґрунтах" (автор Станіслав Харечко) – плановані витрати 31 тис. 500 грн.

Проєкти реалізуватимуться упродовж 2022 року, передбачається, що виконавці звітуватимуться перед авторами проєктів-переможців про хід виконання відповідних робіт.

Нагадаємо, що проєкт Громадського бюджету Вараської громади реалізовується у громаді уперше – відповідне рішення ухвалене депутатами Вараської міської ради 28 травня під час засідання 9 сесії Вараської міської ради.

Представники громадськості мали змогу запропонувати кандидатури для включення до складу координаційного комітету. Також кожен охочий міг запропонувати візуальний знак – після розгляду пропозицій члени координаційного комітету затвердили варіант логотипу, розроблений Відділом інформаційної політики та комунікацій виконавчого комітету Вараської міської ради.

Із першого серпня цього року кожен житель громади віком від 14 років упродовж 44 днів мав змогу запропонувати свою ідею для поліпшення життя у громаді. Голосування за проєкти тривало із 25 жовтня до 8 листопада на платформі Е-DEM. Фінансовим інструментом вирішили скористатися автори 52 проєктів.