Турбота про медицину – одне з пріоритетних завдань влади

«Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України», яку очолює Олександр Коцюбинський, є державним закладом і належить до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України. Однак, не зважаючи на те, що усі потреби медичної галузі повинна була б забезпечувати держава, міська влада Вараша ніколи не залишалася осторонь проблем медиків та завжди йшла назустріч, щороку виділяючи з бюджету міста значні кошти на медицину.

Аби мешканці міста мали змогу отримувати якісні та доступні медичні послуги, а медики міста, які є насправді професіоналами у своїй сфері, могли спокійно працювати, з міського бюджету постійно виділяються кошти на поточні потреби медицини. Окрім того, за міські гроші виконано ряд ремонтів приміщень ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», значно покращено матеріально-технічну базу закладу та регулярно масштабно оновлюється медичне обладнання.

Так, у 2015 році для ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» за кошти міського бюджету придбали лапароскопічне обладнання (50 280 грн.), медичні відсмоктувачі (16 812 грн.) та ультразвукову діагностичну систему (694 000 грн.).

У 2016 році за кошти міського бюджету придбали:

- гематологічний аналізатор для лабораторії (238 000 грн.), кисневий концентратор для анестезіологічного відділення (120 500 грн.), бензиновий генератор для акушерського-гінекологічного відділення (21 414 грн.), комп’ютерний діагностичний комплект для кабінету нейрофізіологічних досліджень (60 000 грн.), електрокардіографічний прилад для кабінету електрокардіографії (43 500 грн.), ручний плазмоекстрактор для відділення переливання крові (7 680 грн.), медичні відсмоктувачі для хірургічного, травматологічного та операційного відділень (19 900 грн.), монітор пацієнта для анестезіологічного відділення (40 000 грн.), шприцевий насос для анестезіологічного відділення (32 000 грн.), алкотестер (27 390 грн.) та рентгенівський мамографічний комплекс для кабінету комп’ютерної томографії та мамографії (1 мільйон 198 000 грн.).

У 2017 році за кошти міського бюджету придбали:

- апарат «Дерматоскоп» для поліклініки (22 200 грн.), ендовідеоскопічний комплекс для гітероскопії (699 805 грн.), операційний стіл для операційного відділення (242 500 грн.), операційний світильник для операційного відділення (142 940 грн.), монітор пацієнта для анестезіологічного відділення (66 999 грн.), електрокардіограф для приймального відділення (25 500 грн.), лазерний коагулятор для хірургічного відділення (191 000 грн.), інфузійний шприцевий насос для анестезіологічного відділення (58 000), медичну центрифуга для лабораторії (26 665 грн.), мікропіпетку для лабораторії (29 820 грн.), комп’ютерний комплекс для кабінету нейрофізіологічних досліджень (140 000 грн.), морозильник для поліклініки (44 334 грн.), пристрій для фотохімічної обробки рентгенівської плівки для рентгенологічного кабінету (19 966 грн.), 5 холодильників для АГВ та поліклінік (39 925 грн.), рентгенівську діагностичну систему для операційного відділення (2 мільйони 190 000 грн.), ортопедичне пристосування для операційного відділення (94 668 грн.), мобільний прінтер для поліклініки (19 650 грн.), реєстратор добової АТ і ЧСС для кардіологічного відділення (9 900 грн.) та медичний відсмоктувач для приймального відділення (6 200 грн.).

У 2018 році за кошти міського бюджету для ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» придбали відеогастроскоп (2 мільйони 289 800 грн.) та рентгенівський діагностичний комплекс (2 мільйони 546 493 грн.).

«Вирішення проблем медичної галузі завжди було одним із пріоритетних завдань для міської влади, - зазначив міський голова Сергій Анощенко. - Ми всі розуміємо, що мешканцям міста потрібні якісні і доступні медичні послуги і саме для цього на медицину з міського бюджету щороку виділяються мільйони гривень.

Однак, самих лише зусиль міського голови, депутатів, лікарів і громади для якісного реформування, покращення та розвитку медицини Вараша недостатньо, повинна бути ще й зацікавленість у таких покращеннях самого керівництва медичної галузі. Це – наше спільне завдання.

Кожному на своєму місці треба почати робити те, що він може. Виділення коштів на ремонти, придбання медикаментів та сучасного обладнання взяла на себе міська влада.

Громада міста хоче бути впевнена в надійності своєї медицини, тож в сучасних умовах, і медицина повинна базуватися на запитах громади, підтримуватися і, в подальшому контролюватися громадським активом.

Лікар, в свою чергу, повинен почувався комфортно на своєму робочому місці і не думати про забезпечення медикаментами й витратними матеріалами, або ж перейматися оформленням купи паперів.

А вже так скоординувати роботу, визначити головні завдання та забезпечити ефективне використання виділених коштів, аби і лікарі, і мешканці міста могли бачити конкретні результати та покращення – безпосереднє завдання нинішнього керівника ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Олександра Коцюбинського.

Варто пам’ятати, що усе залежить від кожного з нас і лише спільними зусиллями та співпрацею ми досягнемо бажаних результатів у розвитку якісної та доступної медицини у Вараші».