Обмежено перелік ВПО, за розміщення яких власник житла може одержати компенсацію

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2022 № 1094 внесено зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року №333.

Йдеться про уточнення переліку населених пунктів, з яких прибули внутрішньо переміщені особи та про збільшення вдвічі суми грошової допомоги в період опалювального сезону власникам житла, які прихистили у себе вимушених переселенців.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і після введення 24 лютого 2022 року воєнного стану в Україні безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).

Відтак обмежено перелік осіб, за розміщення яких власник житла може отримати компенсацію. Починаючи з жовтня, компенсацію можна одержати за розміщення ВПО:

  • які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, території територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджується Мінреінтеграції за погодженням;
  • житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Із 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили ВПО, буде збільшена до 30 грн на день за кожну особу.

Особи, що розмістили ВПО, також зобов’язані в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати повідомлення з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати ВПО у такому приміщенні.

Заява особи, що розмістила ВПО, про отримання компенсації витрат (затвердженої форми) подається до відділу "Центр надання адміністративних послуг" Департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради в паперовій формі не пізніше ніж протягом п’яти днів із дня закінчення звітного місяця.

У разі подання повідомлення, заяви в паперовій формі особа, що розмістила ВПО, подає інформацію, зазначену у формі повідомлення чи заяви, про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

ПОВІДОМЛЕННЯ про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні

Компенсація особам, що розмістили ВПО, виплачується у безготівковій формі за зазначеними у заяві особи, що розмістила ВПО, про отримання компенсації витрат банківськими реквізитами за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

ЗАЯВА особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про одержання компенсації витрат

Консультацію можна отримати у телефонному режимі: 067-364-37-46.

Підписуйтеся на офіційну сторінку у мережі Facebook – до вашої уваги ексклюзивні відеотрансляції, обговорення матеріалів та подій, анонси заходів та ін.

Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!