Змінено розміри адміністративних зборів за реєстрацію речових прав на нерухоме майно

Шановні відвідувачі Центру надання адміністративних послуг!

Доводимо до Вашого відома, що з 1 січня 2021 року змінено розміри адміністративних зборів за реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2021 року встановлений в розмірі 2189 гривень.

Відповідно до частини 7 статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон) адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому проводяться реєстраційні дії чи надається інформація, та округлюється до найближчих десяти гривень при проведенні реєстраційних дій та до найближчої гривні при отриманні інформації з Державного реєстру прав.

Враховуючи вищевикладене, розміри адміністративного збору за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав з 1 січня 2021 року становлять:

1. Плата за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

 • 60 грн. - 1 робочий день (отримання витягу в паперовій формі. У разі обрання користувачем варіанта отримання інформації з Державного реєстру прав у цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження адміністративний збір справляється в установленому законом розмірі з розрахунку за кожна 25 сторінок інформації
 • 30 грн. – отримання витягу в електронній формі

2. Державна реєстрація права власності на нерухоме майно:

 • 230грн. – 5 робочих днів;
 • 2270грн. – 2 робочі дні;
 • 4540грн. – 1 робочий день;
 • 11350грн. – 2 години.

3. Державна реєстрація інших речових прав, відмінних від права власності:

 • 110 грн. – 5 робочих днів.
 • 1140грн. – 2 робочі дні;
 • 2270грн. – 1 робочий день;
 • 5680грн. – 2 години.

4. Державна реєстрація обтяжень речових прав, іпотеки:

 • 110 грн. – здійснюється в день реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав

5. Виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника:

 • 90,00 грн. – 1 робочий день.

З 1 січня 2021 року також змінено плату у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до частини 5 статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляються у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

Враховуючи вищевикладене, розміри адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, внесення змін до записів Єдиного державного реєстру та надання інформації з Єдиного державного реєстру з 1 січня 2021 року становлять:

 • 680 грн. - за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою;
 • 230 грн. - за державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання чи благодійну організацію та за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця.
 • 110 грн. - за надання відомостей з Єдиного державного реєстру – виписки для проставляння апостилю та витягу в паперовій формі.

Також з 1 січня 2021 року Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» змінено вартість бланків біометричних паспортів.

Встановлено наступну вартість оформлення  біометричних документів:

 • оформлення ( у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України (у формі картки) крім оформлення паспорта громадянина вперше, з дня оформлення заяви-анкети у строк:

не пізніше ніж через 20 робочих днів – 363 грн.

не пізніше ніж через 10 робочих днів – 489 грн.

 • оформлення ( у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон з дня оформлення заяви-анкети у строк:

не пізніше ніж через 20 робочих днів – 694 грн.

не пізніше ніж через 7 робочих днів  - 1046 грн.

не пізніше ніж через 3 робочих дні – 1046 грн.