До уваги!

З метою попередження проведення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового року, притягнення до відповідальності винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок, розпочато операцію «Новорічна ялинка». Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами розраховуються відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №559 від 08.04.1994р та становлять в межах населених пунктів за дерево діаметром:

  • До 6 см - 800 грн.;
  • 6,1-10 см – 1152 грн.;
  • 10,1 – 14 см – 1500 грн.;
  • 14,1 – 18 см – 1852 грн.;
  • 18,1 – 22 см – 2200 грн.

Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами розраховуються відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №559 від 08.04.1994р та становлять в межах населених пунктів за дерево діаметром:    

Ялинки, законно вирощені, спиляні та привезені на торгівельну точку мають маркуванням пластиковою біркою зі штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бірки до стовбура ялинки, що є підтвердженням законності її заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю завдяки спеціальному он-лайн сервісу дізнатись про походження щойно придбаного деревця.

Звичайно ж, ніякі аерозолі, освіжувачі й дезодоранти повітря не зрівняються з запахом справжньої ялинки! Але у штучної ялинки є свої переваги. На відміну від живої, вона буде служити довго і її власникам не доведеться засмучено спостерігати за швидким вгасанням святкового дерева, яке буквально вчора ще дарувало радість, а сьогодні його оголений та обсипаний кістяк вже відправляється на смітник. Покупка штучної ялинки як мінімум на найближчі 5-10 років звільняє своїх господарів від походів по ялинкових базарах - акуратно розібрана, упакована й прибрана на зберігання, ялинка буде скромно чекати наступних новорічно-різдвяних свят. 

Ну й, нарешті, покупка штучної ялинки це повага до живої природи. Все ж таки шкода на догоду декільком дням рубати деревце, що росло до цього як мінімум 7-8 років, нехай навіть його й спеціально вирощували під святкову вирубку.

Нехай прекрасні зимові свята принесуть всім мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя, гарного настрою і любові! Нехай у Вашому житті панують гармонія та удача!

Відділ муніципальної поліції

виконавчого комітету

Вараської міської ради